in

Diş Beyazlatma Kalıcı Mıdır?

İçindekiller

Diş beyazlatma işlemi, çeşitli sebeplerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini açmak, daha beyaz ve doğal bir görünüme kavuşturmak için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Daha beyaz ve estetik bir gülüşe sahip olmak diş beyazlatma işlemi ile mümkün olmaktadır.

Dişleri renk değiştirenler ya da genetik kaynaklı sarı tonlarda dişlere sahip olanlar diş beyazlatma işlemlerinin kalıcılığını merak ederler. Ayrıca görünümüne önem veren ve estetik kaygıları nedeniyle dişlerini göstermekten çekinenler diş beyazlatma işlemlerine sıkça başvururlar. Peki diş beyazlatma kalıcı mı? Diş Beyazlatma sonrası dişler eski haline döner mi? Bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Sonrası Dişler Eski Haline Döner mi?

Diş beyazlatma işlemi, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Dişlere ve ağız sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Diş beyazlatma işlemi, diş hekimi kontrolünde doğru tedavi ve kaliteli malzemelerle yapıldığında kalıcı olacaktır.

Diş beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kişinin ten rengine ve diş rengine en uygun açıklık sağlanır. Diş beyazlatma kalıcı mıdır sorusunun cevabı, diş beyazlatma en az 2 yıl kalıcılığını koruyabilir. Bu süre kişiden kişiye göre artabilir ya da azalabilir. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak kişinin diş bakımına ve temizliğine ne kadar özen gösterdiği ile doğru orantılı olacaktır. Düzenli ağız bakımı ve diş fırçalamanın yapılması diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttıracaktır.

Diş beyazlatma işlemi sonrası ilk 2 gün beyazlama etkisi devam edeceğinden dişlerde renklendirme yapabilecek gıdalardan uzak durulmalıdır. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak için özellikle ilk bir hafta çay, kahve, sigara, şarap ve salça gibi gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir. Ayrıca bu gıdaların tüketimi, diş beyazlatma kalıcı mı sorusunun cevabını da etkileyecektir. Bu tarz alışkanlıklar dişleri sarartacak alışkanlıklardır. Bu sebeple bu gıdaları sınırlı şekilde tüketmeye, tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamaya dikkat etmelisiniz.

Diş Beyazlatmada Kalıcı Sonuçlar için Ne Yapılmalı?

Dişler zaman içinde beslenme alışkanlıkları, sigara kullanımı ve özensiz diş bakımı sebebiyle sararabilirler. Diş beyazlatma işlemi, diş sararma şikayetine son veren dişleri doğal ve estetik beyazlığa ulaştıran tedavi yöntemidir. Diş beyazlatma işlemi, zararsız ve güvenilir bir işlem olduğundan günümüzde oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Diş beyazlatma kalıcı mı sorusunun cevabı en az 2 yıl kalıcıdır olacaktır. Bu süre kişinin ağız ve diş bakımına ve alışkanlıklarına göre artabilecek ya da azalabilecektir. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak için mutlaka sonrası mutlaka diş hekiminizin tavsiyelerine uymalı, dişlerinizin bakımına özen göstermelisiniz. Diş beyazlatma işleminin kalıcılığını arttırmak büyük oranda sizin bakımınıza bağlı olacaktır.

Sararmış Dişlerde Dişlerde Diş Beyazlatma

Bu yazımızı beğendiyseniz ‘ Sararmış dişlerde diş beyazlatma yöntemleri’ konusunu ele aldığımız yazımız dikkatinizi çekebilir. Ayrıca Instagram hesabımızı da takip etmenizi öneriyoruz.

Eğer dental problemlerinizle ilgili cevaplanamayan sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. ilk muayene randevunuzu planlayabilirsiniz.  Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak A’dan Z’ye tüm dental problemlerinizin tedavisinde sizlere modern yaklaşımlarla çözümler sunmaktayız. İstanbul Bakırköy’deki merkezimizde siz değerli danışanlarımıza ortodonti ve estetik diş hekimliği alanlarında ağız ve diş sağlığı hizmeti vermekteyiz.

Hayat boyunca özgürce gülümsemeniz dileğiyle!

Dişlerinizin Görünümünden Mutsuz Musunuz?

Çapraşık dişler, düzensiz görüntü artık sorun değil.

Ortodonti Tedavileri İle Hayalinizdeki Sağlıklı Dişlere Kavuşun!

Yrd. Doç. Dr. Fatih KAHRAMAN & Ortodonti Uzmanı tarafından kaleme alınmıştır.

Eş, 2 çocuk babası, yazar, akademisyen, ortodontist, girişimci ve İstanbul'da yaşayan diş hekimi gezgin. Çok sayıda uluslararası bilimsel çalışması olup;
*Dijital ve yüz öncelikli ortodonti;
*Diş teli tedavileri, görünmez ortodontik tedaviler, invisalign, şeffaf plaklarla tedaviler, lingual ortodonti;
*Ortognatik cerrahi tedaviler (çene ameliyatı);
*Dijital gülüş tasarımı (DSD); uygulamakta olup;
AAO,WFO, EOS, TOD üyesidir. Her yaş grubuna profesyonel ortodonti hizmeti vermektedir.

İçeriğimizi Beğendin mi?

Yirmi Yaş Dişleri Hakkında Bilinmeyenler

Diş Beyazlatma Zararlı Mıdır?