in

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları Nedir?

İçindekiller

Dijital Gülüş Tasarımı ile Mükemmel Dişler Artık Hayal Değil!

Dijital gülüş tasarımı, diş hekimleri tarafından her hasta için özel olarak bilgisayar ortamında uygulanan, dijital teknoloji yardımıyla estetik ve fonksiyonel şekilde tedavi planlaması sağlayan bir tekniktir. Dijital gülüş dijital tasarım yazılımları kullanarak hazırlanır. Bu yazılımlarla kişinin diş yapısı ve yüz oranları tüm detayları ile derinlemesine analiz edilmektedir.

Dijital gülüş tasarımı, her hasta için özel olarak yapılmaktadır. Çünkü her birey için mükemmel gülüş oranları farklı olacaktır. Dijital gülüş tasarımı nedir, dijital gülüş tasarımının avantajları nelerdir merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları

Dijital gülüş tasarımı, dijital teknikler ile ihtiyaçların belirlenerek yapılacaklara karar verildikten sonra kişinin gülümseme estetiğinin gerçekleştirilmesidir. Dijital gülüş tasarımı her hasta için özel olarak yapılır. Bu sayede kişinin mükemmel gülüşe kavuşması sağlanır. Dijital gülüş tasarımının avantajları arasında kişiye özel olması vardır diyebiliriz.

  • Dijital gülüş tasarımının avantajları arasında dijital yazılımlar sayesinde hastanın diş yapısı, diş etleri, dudakları ve yüzü arasındaki en doğru uyumu yakalamayı sağlaması önemlidir. Bu sayede kişiye özel doğal ve estetik bir gülüş oluşturulur. Her kişiye yakışan gülüş şekli farklı olacağından diş hekimleri kişiye özel en uygun gülüşü dijital gülüş tasarımı ile yapabilmektedir.
  • Dijital gülüş tasarımı avantajlarından biri, hastanın diş tedavisi öncesi nasıl bir gülüşe sahip olacağını önceden görme fırsatı vermesidir. CAD CAM gibi diş hekimliği teknolojileri sayesinde hastanın yüzü, çene ve diş yapısının görüntüsü sisteme aktarılır. Bu sayede hasta için doğal diş yapısı korunarak ideal gülüş tasarlanır. Diş hekimi, dişlerde yapılacak işlemleri tek tek gösterebilir. Dijital gülüş tasarımı ile tedavi sonunda nasıl bir görünüme sahip olacağını görebilir. Tedavi başlamadan tedavinin sonunu görebilmek dijital gülüş tasarımının avantajlarındandır.
  • Sürprize yer olmaması, dijital gülüş tasarımının avantajlarından bir başkasıdır. Dijital gülüş tasarımı teknoloji sayesinde hasta memnuniyeti garantili bir tedavi yöntemidir. Hasta, onay verdikten sonra mükemmel gülüşe kavuşmak için tedaviye başlanır.
  • Dijital gülüş tasarımı bütüncül bir tedavidir. Dijital gülüş tasarımında amaç, hastanın ağız ve diş sağlığını koruyarak estetik gülüşe ulaşmaktır. Dijital gülüş tasarımının avantajları arasında diş sağlığı tedavilerinin uygulanması da bulunmaktadır. Gülüş tasarımında ihtiyaç halinde implant tedavisi, ortodontik tedavi, protez diş uygulamaları, diş eti tedavileri bir arada yapılır. Böylece öncelikle diş sağlığı sağlanarak en doğru gülüş tasarlanır.

Dijital gülüş tasarımı öncesi hastanın isteklerini detaylı bir şekilde diş hekimiyle paylaşabilmesi, dijital gülüş tasarımının avantajlarından bir diğeridir. Dijital gülüş tasarımı ile diş hekimi ve hasta arasındaki iletişim kolaylaşır. Hasta, teknoloji sayesinde tam olarak nasıl bir gülüş istediğini detaylı olarak anlatabilir. Yanlış anlaşılmalara bağlı olarak yaşanabilecek sürprizlerin önüne geçilmiş olur.

Dijital Gülüş Tasarımı İle Sürprize Yer Bırakmadan Hayalinizdeki Gülümsemeye Kavuşun!

Dijital gülüş tasarımı ile kişi, tamamen kendine özgü mükemmel gülümsemeye kavuşabilir. Dijital gülüş tasarımı avantajlarından biri olarak tüm planlama süreci hasta ile birlikte yürütülür. Hastanın onayı ile tedaviye başlanır. Bu sayede herhangi bir olumsuz sürprize yer bırakılmamış olur.

Siz de mükemmel gülüşe kavuşmak istiyorsanız dijital gülüş tasarımı ile ilgili aklınızda kalan soruları yanıtlamak ve tedaviye başlamak için diş hekiminize başvurabilirsiniz.

 Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak A’dan Z’ye tüm  problemlerinizin tedavisinde sizlere modern yaklaşımlarla çözümler sunmaktayız. İstanbul Bakırköy’deki merkezimizde siz değerli danışanlarımıza ortodonti ve estetik diş hekimliği alanlarında ağız ve diş sağlığı hizmeti vermekteyiz.

Hayat boyunca özgürce gülümsemeniz dileğiyle!

Dişlerinizin Görünümünden Mutsuz Musunuz?

Çapraşık dişler, düzensiz görüntü artık sorun değil.

Ortodonti Tedavileri İle Hayalinizdeki Sağlıklı Dişlere Kavuşun!

Yrd. Doç. Dr. Fatih KAHRAMAN & Ortodonti Uzmanı tarafından kaleme alınmıştır.

Eş, 2 çocuk babası, yazar, akademisyen, ortodontist, girişimci ve İstanbul'da yaşayan diş hekimi gezgin. Çok sayıda uluslararası bilimsel çalışması olup;
*Dijital ve yüz öncelikli ortodonti;
*Diş teli tedavileri, görünmez ortodontik tedaviler, invisalign, şeffaf plaklarla tedaviler, lingual ortodonti;
*Ortognatik cerrahi tedaviler (çene ameliyatı);
*Dijital gülüş tasarımı (DSD); uygulamakta olup;
AAO,WFO, EOS, TOD üyesidir. Her yaş grubuna profesyonel ortodonti hizmeti vermektedir.

İçeriğimizi Beğendin mi?

Mükemmel Selfie İçin Güzel Gülümsemenin Sırları Nelerdir?

Hollywood Smile – İşte Tüm Detaylar!