in

Gülüş Tasarımı Öncesi Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İçindekiller

Gülüş Tasarımı ile Kapsamlı Bir Diş Tedavisi Yaptırmış Olursunuz!

Gülüş tasarımı; kişinin ağız, yüz ve diş yapısına göre en mükemmel ve estetik gülüşü sağlamak amacıyla yapılan diş tedavi yöntemidir. Gülüş tasarımında hastanın ihtiyacına göre dişleri düzeltilir, diş eti tedavileri yapılır ve dişlerin sağlıklı ve estetik bir görünüme ulaşması sağlanır.

Gülüş tasarımı daha çok estetik kaygılarla yapılıyor olsa da aslında bu işlem ile tam anlamıyla kapsamlı bir diş tedavisi yapılmaktadır. Peki gülüş tasarımı öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Öncesi Muayene!

Gülüş tasarımı öncesi yapılması gerekenlerden ilki elbette muayene olmaktır. Yapılacak muayene ile hastanın ne istediği öğrenilir. Ağız ve diş sağlığı kontrolleri yapılır. Eksikler ve yapılması gereken tedaviler netleştirilir. Bu muayene ile hastanın yüz ve ağız oranları belirlenir. Bu hesaplamaya altın oran denilmektedir. Altın oran mükemmel gülüşe ulaşmanız için çok önemli bir etmendir.

Hastanın Yüz ve Ağız İçi Fotoğrafları Çekilir!

Gülüş tasarımı öncesi yapılması gerekenlerden bir diğeri dijital ağız içi taramanızın yapılmasıdır. Bunun için de yüz ve ağız içi fotoğraflarınız çekilir. Çekilen fotoğraflar bilgisayar ortamına aktarılarak detaylı olarak incelenir. Sizin için mükemmel ve estetik gülüş çekilen bu fotoğraflar sayesinde tasarlanacaktır.

Çekilen Fotoğraflar ve Röntgenler ile Üç Boyutlu Gülüş Tasarımı Hazırlanır!

Diş etlerinizde bir sorun olup olmadığını anlayabilmek için diş hekiminiz uygun görürse ağız içi röntgenleriniz çekilir. Bu röntgenlerle görülen rahatsızlıkların dışında görünmeyen rahatsızlıkların da tespiti sağlanabilmektedir. Röntgenlerin ve fotoğrafların sonucunda sizin altın oranınıza göre üç boyutlu gülüş tasarımınız hazırlanmaya başlanır. Gülüş tasarımı öncesi yapılması gerekenlerden biri bu tasarımın hazırlanmasıdır. Üç boyutlu gülüş tasarımınız ile dijital modeliniz oluşturulur.

Gülüş Tasarımı Öncesi Dijital Model Oluşturularak Hastanın Onayı Alınır!

Gülüş tasarımının avantajlarından biri tüm sürecin hastanın kontrolünde yürütülebiliyor olmasıdır. Hastanın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda gülüş tasarımı öncesi dijital model oluşturulur. Bu dijital model sayesinde hasta, tedaviye başlamadan tedavi sonucu ulaşacağı görüntüyü görebilmektedir. Ayrıca oluşturulan dijital modele göre isteklerini değiştirebilir. Hastanın üç boyutlu gülüş tasarımı ile hazırlanan dijital modele onay vermesi ile tedaviye başlanır. Dijital model, gülüş tasarımı tedavisinde kötü sürprizlere yer bırakmayacaktır.

Gülüş Tasarımı Öncesi Hazırlık Sayesinde Tedaviden Alacağınız Sonucu, Tedaviye Başlamadan Görebilirsiniz!

Gülüş tasarımı ile kişi, tamamen kendine özgü mükemmel gülümsemeye kavuşmaktadır. Gülüş tasarımının tüm planlama süreci hasta ile birlikte yürütülür. Hastanın onayı ile tedaviye başlanır. Gülüş tasarımı öncesi yapılması gerekenler sayesinde hasta, tedaviden alacağı sonucu tedaviye başlamadan görebilir.

Siz de gülüş tasarımı estetiği yaptırmak istiyor ama cesaret edemiyorsanız yaptıracağınız muayene ile gelişen teknolojik yöntemler sayesinde gülüş tasarımınızı tedaviye başlamadan görebilir ve buna göre karar verebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz ‘ Şeffaf plak tedaviniz için kaç plak gerektiğini hesaplama’ konusu ele aldığımız yazımız dikkatinizi çekebilir. Ayrıca Instagram hesabımızı da takip etmenizi öneriyoruz.

Eğer diş teli veya şeffaf plaklarla ortodontik tedavi olmayı düşünüyorsanız ve zihninizde tedaviniz ile ilgili endişeleriniz veya cevaplanamayan sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen şimdi ortodontik tedaviniz için  en önemli aşama olan ilk adımınızı atıp  kendiniz için uygun bir zamana ilk muayene randevunızı planlayabilirsiniz. Dr. Fatih Kahraman olarak, uzmanı olduğum ortodonti konusunda sorularınızı cevaplamaktan, endişelerinizi giderip edindiğim bilgi ve tecrübeyle size özel ortodontik tedavi çözümleri sunmaktan  memnuniyet duyacağımı belirtmek isterim. Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak A’dan Z’ye tüm ortodontik problemlerinizin tedavisinde sizlere modern yaklaşımlarla çözümler sunmaktayız. İstanbul Bakırköy’deki merkezimizde siz değerli danışanlarımıza ortodonti ve estetik diş hekimliği alanlarında ağız ve diş sağlığı hizmeti vermekteyiz.

Hayat boyunca özgürce gülümsemeniz dileğiyle!

Dişlerinizin Görünümünden Mutsuz Musunuz?

Çapraşık dişler, düzensiz görüntü artık sorun değil.

Ortodonti Tedavileri İle Hayalinizdeki Sağlıklı Dişlere Kavuşun!

Yrd. Doç. Dr. Fatih KAHRAMAN & Ortodonti Uzmanı tarafından kaleme alınmıştır.

Eş, 2 çocuk babası, yazar, akademisyen, ortodontist, girişimci ve İstanbul'da yaşayan diş hekimi gezgin. Çok sayıda uluslararası bilimsel çalışması olup;
*Dijital ve yüz öncelikli ortodonti;
*Diş teli tedavileri, görünmez ortodontik tedaviler, invisalign, şeffaf plaklarla tedaviler, lingual ortodonti;
*Ortognatik cerrahi tedaviler (çene ameliyatı);
*Dijital gülüş tasarımı (DSD); uygulamakta olup;
AAO,WFO, EOS, TOD üyesidir. Her yaş grubuna profesyonel ortodonti hizmeti vermektedir.

İçeriğimizi Beğendin mi?

İnvisalign Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları ve Farkları Nelerdir?

Mükemmel Selfie İçin Güzel Gülümsemenin Sırları Nelerdir?