in

Hollywood Smile – İşte Tüm Detaylar!

İçindekiller

Hollywood Smile ile Mükemmel Gülümsemeye Kavuşun!

Hollywood smile genel tanımı ile Hollywood yıldızları gibi ağız dolusu bir gülüşüne sahip olmanızı sağlayan estetik gülüş tasarımıdır. Hollywood smile ya da Hollywood gülüşü ile dudaklar, dişler ve diş etleri arasında mükemmel uyumun yakalanmasıyla 32 dişininizin görünürlülüğünü arttırmak  hedeflenir.

Hollywood yıldızlarının gülümsemelerine özeniyor ve daha etkileyici bir görünüme sahip olmak istiyorsanız Hollywood smile işlemi tam size göre olacaktır. Hollywood smile işlemi için diş ve diş etlerinin görünümü büyük önem taşır. Kadınlar kadar erkekler de Hollywood smile işleminden faydalanabilir. Hollywood smile nedir, Hollywood smile işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Hollywood Yıldızları Gibi Gülümsemek Artık İmkansız Değil!

Hollywood gülüşü, günümüzde oldukça moda haline gelmiş estetik gülüş tasarımı çeşitlerinden biridir. Hollywood smile estetiği ile Hollywood yıldızlarının kendine güvenen ve çekici görünen gülümsemelerine siz de sahip olabilirsiniz. Daha beyaz fakat doğal, göz kamaştırıcı, düzgün sıralanmış, mükemmel anatomik, araları boşluksuz ve sağlıklı dişler Hollywood Smile işleminin hedefleridir. Cilt rengi, diş eti pozisyonu, ön dişlerin renk ve boyutu, üst dişlerin alt dudak ile uyumu Hollywood gülümsemesi için önemli faktörlerdir.

Hollywood smile işleminin hedeflediği 10 önemli kural vardır. Bunlar şu şekildedir:

 • Hollywood smile estetiği için üst ön ve arka dişler düzgün olmalı ve görünen herhangi bir dolgu içermemelidir. Dişlerin tedavisinde kullanılan materyal her bir diş için aynı olmalıdır.
 • Üst ortada yer alan 2 kesici diş biraz daha önde ve biraz daha belirgin olmalıdır.
 • Gülümserken üst diş eti 0-2 mm kadar görünmelidir.
 • Gülüş sırasında üst dişlerin kesici kenar kurvatürleri alt dudak sınırını takip etmelidir ( consonant smile).
 • Sadece dişlerin kesici kenarlar değil, pembe estetik yapılarak diş eti sınırları da hizalanmalıdır.
 • Dişler kare formu yerine dikdörtgen formlu olmalıdır.
 • Bukkal karanlık koridorlar azaltılmalıdır.
 • Kesici diş aksları orta hattan uzaklaşacak şekilde düzenlenmelidir.
 • Dişeti zenith noktaları birbiriyle simetrik olmalıdır.
 • Kişinin kendi anatomik özelliklerine göre diş anatomisi belirlenmeli, fabrikasyon olmamalıdır.

Hollywood gülüşü ile çok daha güzel ve estetik bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Hollywood smile estetiği simetrik ve beyaz dişlere sahip olmanızı sağlar. Bu işlem sonucunda diş ve diş etlerinizde daha sağlıklı bir görünüm elde edersiniz. Hollywood smile ile doğru bir ağız kapanışı elde edilerek yarım ay ya da ay şeklinde (consonant smile) bir gülümseme hattı oluşturulur. Bu gülüş tasarımı kişinin daha genç ve enerjik görünmesine katkı sağlar.

Hollywood Smile Nasıl Yapılır?

Hollywood smile işlemi birkaç farklı aşamadan oluşur. Tedaviye başlamadan önce diş hekiminiz yapacağı muayene ile estetik bir gülüş için size yapılması planların listesini belirler. Öncelikle varsa diş çürükleriniz ya da diş eti rahatsızlıklarınızın tedavi edilmesi gerekir. Pembe estetik ile dişeti hizalaması tamamlanır. Sonrasında simetri bozuklukları düzeltilir. Aşırı çapraşıklık varsa daha sağlıklı ve uzun ömürlü sonuçlar için diş teli ile veya şeffaf plaklarla kısa süreli ortodontik tedavi ile protez altyapı hazırlığı planlanabilir. Böylelikle dişleriniz 3 boyutta ideal hale düzenlenir. Eksik diş probleminiz varsa implant tedavisi plana dahil edilir.  Eğer implant için yeterli yok ise ortodontik tedavi ile ideal yer açılır. Böylece eksik diş görünümü ortadan kalkar. Yapılan işlemler herhangi bir acıya ya da ağrıya sebep olmaz.

Hollywood smile tedavisinde dişlerin üzerine yapıştırılacak olan ince yaprak seramikler estetik bir görüntüye sahip olmanızı sağlamanın yanında dişlerinizi kırılma, ön yüzeyden çürüme ve aşınma gibi etkilerden de korur. Hollywood Smile estetiğinde porselen lamine kullanılmaktadır. Estetik lamine türüne karar verenler için Hollywood Smile işleminde şu aşamalar takip edilir:

 • Hastanın ağız içi dijital tarayıcılar yardımıyla diş ve çene yapısı ortaya çıkarılarak dişler için dijital bir model oluşturulur.
 • Hastanın yüz oranlarına göre bilgisayar aracılığıyla Hollywood smile için ideal diş formu tasarlanır.
 • Alınan veriler doğrultusunda 3 boyutlu dental yazıcılarda diş prototipleri (mock up, maket modeller ) oluşturulur.
 • Prototipler hastanın dişlerine gecici olarak transfer edilir. Hasta üzerinde gerekli testler ve kontroller yapılır.
 • Mock up tüm anatomik testleri başarıyla tamamladığında, final mock up’a göre gerçek porselen laminaların el işçiliğiyle üretim sanatı başlar.
 • Porselen üretim aşaması fabrikasyon değil, tamamen elde olduğu için zamana ihtiyaç duyar. Üretim yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanır ve hastaya gerçek yaprak porselen dişler takılarak işlem tamamlanır.

Hollywood smile estetiğinde uygulanacak işlemler hastadan hastaya değişkenlik gösterebilir. Uygulanacak işlemler hastanın ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir ve tedavi kişiye özel olarak yapılır.

Hollywood Smile İle Değişim İçin İlk Adımı Atın!

Hollywood smile ile tamamen doğal bir gülüş elde edebilirsiniz. Diş hekiminiz tarafından yapılacak birkaç basit uygulama ile estetik, etkileyici ve doğal bir gülüşe sahip olabilirsiniz.

Mükemmel bir gülüşe sahip olmak sizin de hakkınız! Bunun için yapmanız gereken diş hekiminizden randevu alarak ilk muayenenizi gerçekleştirmek. Hollywood Smile gülüş tasarımı estetiği ile değişime başlayabilirsiniz.

Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak A’dan Z’ye tüm problemlerinizin tedavisinde sizlere modern yaklaşımlarla çözümler sunmaktayız. İstanbul Bakırköy’deki merkezimizde siz değerli danışanlarımıza ortodonti ve estetik diş hekimliği alanlarında ağız ve diş sağlığı hizmeti vermekteyiz.

Hayat boyunca özgürce gülümsemeniz dileğiyle!

Dişlerinizin Görünümünden Mutsuz Musunuz?

Çapraşık dişler, düzensiz görüntü artık sorun değil.

Ortodonti Tedavileri İle Hayalinizdeki Sağlıklı Dişlere Kavuşun!

Yrd. Doç. Dr. Fatih KAHRAMAN & Ortodonti Uzmanı tarafından kaleme alınmıştır.

Eş, 2 çocuk babası, yazar, akademisyen, ortodontist, girişimci ve İstanbul'da yaşayan diş hekimi gezgin. Çok sayıda uluslararası bilimsel çalışması olup;
*Dijital ve yüz öncelikli ortodonti;
*Diş teli tedavileri, görünmez ortodontik tedaviler, invisalign, şeffaf plaklarla tedaviler, lingual ortodonti;
*Ortognatik cerrahi tedaviler (çene ameliyatı);
*Dijital gülüş tasarımı (DSD); uygulamakta olup;
AAO,WFO, EOS, TOD üyesidir. Her yaş grubuna profesyonel ortodonti hizmeti vermektedir.

İçeriğimizi Beğendin mi?

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajları Nedir?

Gülüş Tasarımı Nedir? Estetik Gülümseme Nasıl Olmalıdır?