in

Bakırköy Ortodonti

Bakırköy Ortodonti

Bakırköy Ortodonti Kliniği olarak Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniğimiz  diş teli tedavisi üzerine uzmanlaşmış, dijital çalışan özel ortodonti ve ağız diş sağlığı merkezidir.

Bakırköy Ortodonti Uzmanı Fatih Kahraman

Bakırköy ortodonti ailesi olarak, Ortodonti kelimesini orto: doğru – düzgün ve donti: diş olarak tanımlayabiliriz. Kısaca ortodonti doğru ve düzgün diş demektir. Harika bir gülümseme için ortodontik tedavi ile kendi dişleriniz inci gibi dizilirler.

Bakırköy Ortodonti Kliniği, Ortodontik Tedavi Çeşitleri

Bakırköy Ortodonti kliniğimizde temelde 5 ana diş teli çeşidi yaygın olarak kullanılmaktadır. Her birinin birbirine göre bazı avantajları bulunur. Bu diş teli çeşitleri aşağıdaki gibidir:

  1. Metal diş teli (metal braket)
  2. Porselen diş teli (seramik şeffaf braket)
  3. Görünmeyen diş teli (lingual braket)
  4. Kendiden kapaklı diş teli (self ligating braket)
  5. Telsiz ortodonti – görünmez şeffaf plak – invisalign (aligner)

Diş teli çeşitelerinden  senin için hangisinin en iyisi olduğunu merak ediyorsan detaylı incelememiz için diş teli çeşitleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ortodonti Dişleri Nasıl Düzeltir?

Dişler sanılanın aksine, çene kemiğiniz ile kaynaşmamıştır. Çene kemiğiniz ile diş kökünüz arasında yumurta zarı kadar ince ve canlı koruyucu kılıf bulunur. Bizler bu kılıfa periodonsiyum deriz. Ortodontik tedavide dişlerin hareketi için dişlere çok hafif ama istikrarlı kuvvet verilir. Bizler dişlere kuvvet verdiğimiz zaman, dişler de kuvvetten kaçmaya çalışırlar ve bu kaçış için periodonsiyumu kullanırlar. Basınç bölgesinde yani dişlerin hareket edeceği bölgedeki kemik mucize periodonsiyum kılıfı sayesinde erirken, yine dişin uzaklaştığı bölgede oluşan boşlukta aynı kılıf sayesinde yeniden kemik oluşumu gözlenir.

Bakırköy Ortodonti Kliniği Kaç Yıllık Ortodonti Uzmanlığı Deneyimine Sahiptir?

Bakırköy de bulunan Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği uzman doktorlarımızdan Yrd. Doç. Dr. Fatih Kahraman 2010 yılından günümüze sadece ortodonti uzmanlık alanında tedaviler ve çalışmalar yürütmektedir. Doktorumuz aynı zamanda üniversite öğretim üyesi olup, genç ortodonti uzmanları ve diş hekimlerini yetiştirmek ve ülkesine katkı sağlamak için uzun yıllar akademisyenlik yapmıştır. Binlerce hastanın ortodontik tedavi ile düzeltilmesinde emek vermiş olup aynı zamanda Uluslarası ve ulusal çapta pek çok bilimsel konuşması, sözlü ve yazılı çalışması ve akademik yayınları bulunmaktadır. Ortodontistimizin akademik ve sosyal özgeçmişine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Bakırköy Ortodonti Kliniği Bilimsel Çalışmaları

Bakırköy Ortodonti kliniğimiz, sadece ortodontik tedavi uygulamakla kalmaz aynı zamanda dünyada olan gelişmeleri yakından takip edip çeşitli bilimsel faliyetlerle de bilime destek olmaktadır. Buradan yaptığımız bilimsel çalışmalarımıza ulaşabilirsiniz.

Bakırköy Ortodonti Dijital Tedavi Hizmetlerimiz

Bakırköy Ortodonti kliniğimizde, çalışmalarımızın tamamına yakını dijital ortamla yürütülmektedir. Tüm ortodonti hastalarında klinik standardı olarak dijital 3 boyutlu ağız içi tarama teknolojisini kullanılmaktadır. Kliniğimizde tüm ortodontik muayene hastalarımıza ileri teknoloji sayesinde, ortodontik tedavi sonucunu daha tedaviniz başlamadan henüz ilk muayenedeyken yaklaşık 4-6 dk içerisinde gösterebiliyoruz. Böylelikle ortodontik tedavi sonucunda sürprizlerle karşılaşmıyor, ne istediğimizi bilen emin adımlarla tedavinizi gerçekleştirebiliyoruz. İnvisalign şeffaf plaklarımızı %100 dijital ortamda üretip uyguluyoruz.  Ortodonti haricinde diğer uygulamalarımızdan olan dijital gülüş tasarımı (DSD) konseptimizde dental teknolojiyi sınırlarına kadar zorluyoruz.

Bakırköy Ortodonti Kliniği Sertifikaları

Sağlıkta eğitim dinamiktir. Nasıl insan canlıysa, insan ile ilgilenen sağlık sektöründe de sürekli yenilikler çıkmaktadır. Tüm diş sağlığı tedavilerin teknikleri, etkinliği, doğallığı, estetik özellikleri, ömrü, sağlamlığı, hasta konforu sürekli geliştirilmektedir. Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak bizlerde bunun bilincindeyiz. Bu nedenle nerede bir yenilik varsa onu sizlere sunabilmekten mesleki açıdan keyif alıyoruz. Gerek online gerek fiziki kurslarla bilgilerimizi sürekli güncel tutmaya çalışıyoruz. Klinik sertifikalarımızdan bazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bakırköy Ortodonti Kliniğimizde Diğer Diş Tedavilerimiz

Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniğimizde, Ortodonti haricinde diş hekimliğinde uygulanan diş implantıgülüş tasarımıdiş beyazlatma ve diğer tüm dental hizmetler uygulanmaktadır.

Önemli not:

İster şeffaf plak ortodontik tedavisi olsun; ister diş teli ortodontik tedavisi olsun, tüm yapılması gereken işlemler ileri düzey ortodontik yeterlilik gerektiren tıbbi işlemler olup, bölgesel ve genel sağlığınız için kesinlikle alanında uzman ortodontist hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir.

Türk Ortodonti Derneği:

  • Bitmeyen ortodontik tedavilere veya istenmeyen sonuçlara katlanmak zorunda kalmamanız
  • Kendi ağız ve diş sağlığınızın bütünlüğünü korumanız
  • En önemlisi ortodontik tedavi olurken kendi dişlerinizi kaybetmemeniz için

size ortodonti uzmanlarını önermektedir.

Ortodontik tedavi görmeye hazırlanan siz değerli hastalarımız, buradaki linki tıklayarak kendilerine en yakın ortodonti uzmanlığı bulunan onaylanmış diş hekimlerini bulabilirler. (Tüm Türkiye’deki ortodonti uzmanları bu linkte bulunmaktadır.) Arama sonucunda istediğiniz doktora ulaşamadıysanız mutlaka Türk Ortodonti Derneği’ni arayıp kesinlikle diş hekiminizin uzmanlığını teyit ettirmenizi öneriyoruz.

Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak İstanbul, Bakırköy’de sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı belirtiriz.

Bakırköy Ortodonti Kliniği Online Muayene

Hemen şimdi, kliniğimize gelmeden online muayene olabilirisiniz. Bunun için online muayene formunu doldurun. Teledentistry ekibimiz inceledikten sonra sizlere en kısa zamanda geri dönüş yapacaktır.

Bizi instagram’dan ve Youtube’tan takip etmeyi unutmayın.

Hayat boyu özgürce gülümsemeniz dileğiyle,

Yrd. Doç. Dr. Fatih KAHRAMAN & Ortodonti Uzmanı tarafından kaleme alınmıştır.

Eş, 2 çocuk babası, yazar, akademisyen, ortodontist, girişimci ve İstanbul'da yaşayan diş hekimi gezgin. Çok sayıda uluslararası bilimsel çalışması olup;
*Dijital ve yüz öncelikli ortodonti;
*Diş teli tedavileri, görünmez ortodontik tedaviler, invisalign, şeffaf plaklarla tedaviler, lingual ortodonti;
*Ortognatik cerrahi tedaviler (çene ameliyatı);
*Dijital gülüş tasarımı (DSD); uygulamakta olup;
AAO,WFO, EOS, TOD üyesidir. Her yaş grubuna profesyonel ortodonti hizmeti vermektedir.

İçeriğimizi Beğendin mi?

Porselen Lamina

Koronavirüs ve Diş Tedavisi Tedbirlerimiz