in ,

Clear Correct Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

İçindekiller

Clear Correct Şeffaf Plak Tedavisi ile Diş Teli Kullanmadan Düzgün Dişlere Sahip Olabilirsiniz!

Clear correct şeffaf plak tedavisi, diş çapraşıklığını düzeltmek için diş teli kullanılmadan yapılan alternatif ortodonti tedavisidir. Clear correct tedavisi yapılırken diş çapraşıklığını düzeltmek için şeffaf plaklar kullanılmaktadır.

Clear correct şeffaf plak tedavisinde amaç, diş teli kullanmadan diş çapraşıklığı tedavisini gerçekleştirebilmektir. Bu tedavide şeffaf plaklar, dişleri olması gereken konumlarına yönlendirmek için kullanılır.

Clear Correct Şeffaf Plak Tedavisi Hangi Hastalarda Uygulanabilir?

Clear correct şeffaf plak tedavisinin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilmek için ortodonti muayenesi olmalısınız. Yapılan ortodonti muayenesi ile diş yapınızın genel durumu ve ihtiyaçları belirlenir. Röntgenler çekildikten sonra elde edilecek ölçümlerle ortodonti uzmanı, bu tedavi için uygun olup olmayacağınız konusunda sizi bilgilendirir.

Ortodonti uzmanınız clear correct telsiz ortodonti tedavisini sizin için uygun bulursa ve siz de tedaviye başlamak isterseniz ilk olarak dijital ortamda ağız ve diş modeliniz çıkarılır. Bu modele göre tedavi süresi boyunca yaklaşık kaç plak kullanılacağı belirlenir ve en son teknolojiyi kullandığımız ClearPilot  yazılımı ile size özel plaklar hazırlanır. ClearCorrect şeffaf plak tedavisinde kullanılacak plak sayısı, diş çapraşıklığı seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

ClearCorrect Şeffaf Plak Tedavisi ile Diş Çapraşıklığı Sorununu Daha Hızlı Çözün!

ClearCorrect’i diğer şeffaf plak sistemlerinden ayıran en temel farklardan biri, şeffaf plakların diş-dişeti seviyesinden yakşalık 2mm daha uzun olması ve dişi harika sarmasıdır. Böylelikle şeffaf plaklar tam da istenilen kuvveti dişe iletip, tork gibi zorlu diş hareketlerini dahi çok daha başarılı şekilde gerçekleştirebilmektedir.

ClearCorrect şeffaf plak tedavisinde hastaya özel hazırlanan plaklar ortalama 2 haftada bir değişir. Bu Her bir plağın günde ortalama 22 saat takılması gereklidir. Clear correct şeffaf plak tedavi süresi diş yapınıza, diş köklerinizin mevcut konumlarına ve şeffaf plakların düzenli kullanılıp kullanılmadığına göre değişkenlik gösterecektir.

Clear correct şeffaf plak tedavisinin avantajlarından biri yemek yerken ve diş temizliği yaparken plakları çıkarabilir olmanızdır. Bunun dışında keyfi olarak yapılan çıkarmalar tedavi sürecini uzatacaktır. Ayrıca şeffaf plaklar görünürlük açısından da neredeyse hiç belli olmaz. Diş tellerine göre daha estetiktir. Diş eti ve ağız içi yaralanmalara da yol açmaz.

Clear Correct Şeffaf Plak Tedavisi Hem Görüntü Hem de Hijyen Açısından Hastaya Birçok Avantaj Sunar!

Clear correct tedavisi genellikle diş teli takmak istemeyen ve üst diş gruplarında çapraşıklık problemi olan hastalar tarafından tercih edilmektedir. Fakat her diş çapraşıklığı olan hasta clear correct şeffaf plak tedavisi için uygun değildir. Bu tedavi yöntemini düşünüyorsanız mutlaka ortodonti uzmanından muayene olmak için randevu almalısınız.

Clear correct şeffaf plak tedavisi hem görüntüsü, hem temizliği, hem de kullanım kolaylığı açısından diş tellerine göre çok daha pratiktir. Bu tedavide önemli olan şeffaf plakları düzenli olarak takmanız, plakların ve dişlerinizin temizliğine çok dikkat etmenizdir.

Bu yazımızı beğendiyseniz ‘ Şeffaf plak tedaviniz için kaç plak gerektiğini hesaplama’ konusu ele aldığımız yazımız dikkatinizi çekebilir. Ayrıca Instagram hesabımızı da takip etmenizi öneriyoruz.

Eğer diş teli veya şeffaf plaklarla ortodontik tedavi olmayı düşünüyorsanız ve zihninizde tedaviniz ile ilgili endişeleriniz veya cevaplanamayan sorularınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hemen şimdi ortodontik tedaviniz için  en önemli aşama olan ilk adımınızı atıp  kendiniz için uygun bir zamana ilk muayene randevunızı planlayabilirsiniz. Dr. Fatih Kahraman olarak, uzmanı olduğum ortodonti konusunda sorularınızı cevaplamaktan, endişelerinizi giderip edindiğim bilgi ve tecrübeyle size özel ortodontik tedavi çözümleri sunmaktan  memnuniyet duyacağımı belirtmek isterim. Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği olarak A’dan Z’ye tüm ortodontik problemlerinizin tedavisinde sizlere modern yaklaşımlarla çözümler sunmaktayız. İstanbul Bakırköy’deki merkezimizde siz değerli danışanlarımıza ortodonti ve estetik diş hekimliği alanlarında ağız ve diş sağlığı hizmeti vermekteyiz.

Hayat boyunca özgürce gülümsemeniz dileğiyle!

Dişlerinizin Görünümünden Mutsuz Musunuz?

Çapraşık dişler, düzensiz görüntü artık sorun değil.

Ortodonti Tedavileri İle Hayalinizdeki Sağlıklı Dişlere Kavuşun!

Yrd. Doç. Dr. Fatih KAHRAMAN & Ortodonti Uzmanı tarafından kaleme alınmıştır.

Eş, 2 çocuk babası, yazar, akademisyen, ortodontist, girişimci ve İstanbul'da yaşayan diş hekimi gezgin. Çok sayıda uluslararası bilimsel çalışması olup;
*Dijital ve yüz öncelikli ortodonti;
*Diş teli tedavileri, görünmez ortodontik tedaviler, invisalign, şeffaf plaklarla tedaviler, lingual ortodonti;
*Ortognatik cerrahi tedaviler (çene ameliyatı);
*Dijital gülüş tasarımı (DSD); uygulamakta olup;
AAO,WFO, EOS, TOD üyesidir. Her yaş grubuna profesyonel ortodonti hizmeti vermektedir.

İçeriğimizi Beğendin mi?

Şeffaf Plak Tedavisinde Çapraşık Dişler Nasıl Düzelir?

Şeffaf Plak Telsiz Ortodonti Tedavisine Başlamayı Düşünenler İçin 8 Tavsiye!