in

Porselen Lamina

Porselen Lamina

Porselen Lamina, estetik diş hekimliğinin modern uygulamalarındandır. Bakırköy, İstanbul, Türkiye’de bulunan estetik diş kliniğimizdedijital gülüş tasarımı eşliğinde doğal yaprak porselen diş uygulamalarımız yapılmaktadır.

Porselen Lamina Nedir?

Porselen lamina Latince yaprak porselen anlamında kullanılır. Lamina denilmesinin nedeni ise yaprak kalınlığında yani yaklaşık kalınlığının 0.2-0.8 mm olmasından kaynaklanır. Dişinizdeki madde kaybı bu kadar az olunca diş dokunuzun orjinalliği neredeyse tamamen korunur. Sadece ihtiyaç olan yerlerde mininum müdahale ile estetik girişim yapılarak porselen lamina uygulamarını uygulamaktayız.

Porselen Lamina Kaplamaların Düşme Riski Var Mıdır?

Hayır, düşmezler. Porselen lamine dişlerin yapıştırılmasında kullanılan teknoloji, normal uygulamalarda kullandığımız diş yapıştırma teknolojilerinden farklıdır. Bu gelişmiş teknoloji sayesinde düşme ihtimali  yoktur denilebilir. Bunu aslında şöyle de açıklayabiliriz. Eğer porselen lamine çıkartılması gerekiyorsa onu parçalamadan çıkartmak mümkün değildir. Ancak hekim yardımıyla kesilerek yani yok edilerek çıkartılabilirler. Diğer diş kaplamaları gibi bütünlüğü bozulmadan çıkartması mümkün değildir.

Evet, Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği – Bakırköy’de yaprak porselen ile ayrık dişlerinizi birleştirebiliyor ve tedavi edebiliyoruz. Eğer aşırı bir ayrılık söz konusu ise, zaten profesyonel ortodonti hizmeti veren kliniğimizde hızlıca ortodontik tedavinizi emin ellerde tamamlayabilirsiniz.

Porselen Lamina Kaplamaları Uzun Ömürlü Müdür?

Evet, günümüzde kullanılan geliştirilmiş sert ve estetik seramikler ve çok güçlü yapıştırıcılar sayesinde, düzenli bakım sağlandığı zaman yaprak porselen kaplamaları uzun ömürlüdür.

Porselen Lamina Diş Ömrü Ne Kadardır?

Porselen lamina kaplamalar düzenli ve iyi bir bakımla, uzun yıllar problemsizce ve kullanılabilirler. Çünkü üretimlerinde kullandığımız porselen kristalleri ve dişe yapıştırılmasında kullanılan yapıştırıcılarımız tamamen bu iş için özel olarak üretilmiş ürünlerdir. Bilimsel çalışmalarda dayanıklılığını, sağlamlığını ve bağlanma direncini kanıtlamış ürünler kullanıldığı zaman bu tarz yaprak porselen diş uygulamaları bilinçli bir kullanımla uzun yıllar güvenle kullanılabilirler.

Ömrünü uzatmak için doktorunuzun da söyleyeceği gibi çok sert besinleri ısırmak, tırnak yeme, kalem ısırma veya diş gıcırdatma gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak yeterli olacaktır.

Porselen Lamina için hemen şimdi online muayene gerçekleştirebilirsiniz.

Daha göz alıcı gülüşler için, e-max porselen ile gülüş tasarımlarınızı gerçekleştirdiğimiz Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği – Bakırköy’den klinik muayene randevusu alabilirsiniz. Eğer klinikte yüz yüze muayene gerçekleştirmeden önce danışmak hızlıca danışmak istiyorsanız burayı tıklayarak online muayene gerçekleştirebilir ve zamanınızı daha verimli kullanmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Teledentistry ekibimiz başvurunuzu inceleyecek ve randevu için kliniğimize gelmenize gerek kalmadan sorularınızın tamamına cevap verecek hatta size özel yaprak porselen fiyat bilgisini paylaşacaktır.

Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği Bakırköy – İstanbul ‘da tüm gülüş tasarımı işlemlerimiz Dijital Smile Design (DSD)  vizyonu ile gerçekleştirilmektedir. Estetik Diş Hekimi Ayşe Nur Kahraman DSD eğitimlerinden sertifikası bulunan estetik uygulamalarla gülüş tasarımları gerçekleştiren bir diş hekimidir.

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara yazabilirsiniz.

Bizi instagram’dan ve Youtube’tan takip etmeyi unutmayın. Örnek vakalarımız için instagram sayfamıza bakabilirsiniz.

Estetik ve Doğal bir gülümsemeye kavuşabilmeniz için Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği İstanbul, Bakırköy’de tüm ağız ve diş sağlığınızı ilgilendiren tüm tedavilerinizi gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız  ilk muayenenizin ardından sizin için en doğrusu ve iyisi olduğunu düşündüğümüz önerilerde bulunmaktan memnuniyet duyacağız.

Diş Hekimi Ayşe Nur KAHRAMAN

Kahraman Ortodonti ve Estetik Diş Kliniği

Bakırköy, İstanbul

Ayşe Nur KAHRAMAN & Diş Hekimi tarafından kaleme alınmıştır.

Dt. Ayşe Nur Kahraman Bakırköy, İstanbul’daki kendi özel diş kliniğinde eşiyle birlikte hizmet vermektedir. Dr. Fatih ile evli ve 2 erkek çocuk annesidir.

Dijital Gülüş Tasarımı
Ortodonti
Estetik Lamineler
İmplant
Ortodonti
Kanal Tedavisi
İleri Cerrahi İşlemler
konularındaki gelişmeleri yakından takip etmektedir.

İçeriğimizi Beğendin mi?

Ramazan’da Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Bakırköy Ortodonti